Font Size

SCREEN

Cpanel

Blog

Vánoční puzzle od tajných služeb

GCHQ Puzzle GCHQ - Vládní komunikační ústředí (Government Communications Headquarters, GCHQ) je britská vládní zpravodajská a špionážní organizace. Britové jsou prý konzervativní, takže GCHQ ještě stále vydává oficiální vánoční přání. A protože se jedná o špionážní organizaci je letošní přání samozřejmě zašifrované (a to pořádně).

Kdo si troufá může začít řešením první části (grid-shaded puzzle) zde: http://www.gchq.gov.uk/press_and_media/news_and_features/Pages/Directors-Christmas-puzzle-2015.aspx

Vyřešením první části se dostanete k dalším otázkám typu: Co následuje po - ZELENÁ, ČERVENÁ, HNĚDÁ, ČERVENÁ, MODRÁ, - , ŽLUTÁ, RŮŽOVÁ? Nebo, co nepatří mezi ostatní - STARLET, SONNET, SAFFRON, SHALLOT, TORRENT, SUGGEST?

Bohužel (trochu očekávaně), čím dál se člověk dostane tím je to težší a težší. Navíc vše v angličtině což u lingvistických hádanek šroubuje obtížnost ještě výš. Jak tvůrce deklaruje - cílem je prověřit nejzasší záhyby mozku a Vašich matematických, lingvistických alogických shopností... No, zkrátka, na konec jsem se nedostal, nicméně mě to vůbec netíží - podle oficiální zprávy GCHQ se z více než půl milionu lidí nedostal do cíle nikdo. (ale tři byli opravdu blízko) :)

Přidat komentář