Font Size

SCREEN

Cpanel

SCCM NetBIOS query

Most of my colleagues requests I get on the table are asking for creating a collection for "these computers". Then, mostly a list of NetBIOS names follows, either in csv or txt format. So you can imagine that I'm using NetBIOS query very often while creating a collection in SCCM. As I'm a lazy person and don't want to add required quotes at the beginning and at the end of each computer name, I wrote this simple script.

Vánoční puzzle od tajných služeb

GCHQ Puzzle GCHQ - Vládní komunikační ústředí (Government Communications Headquarters, GCHQ) je britská vládní zpravodajská a špionážní organizace. Britové jsou prý konzervativní, takže GCHQ ještě stále vydává oficiální vánoční přání. A protože se jedná o špionážní organizaci je letošní přání samozřejmě zašifrované (a to pořádně).

Kdo si troufá může začít řešením první části (grid-shaded puzzle) zde: http://www.gchq.gov.uk/press_and_media/news_and_features/Pages/Directors-Christmas-puzzle-2015.aspx

Vyřešením první části se dostanete k dalším otázkám typu: Co následuje po - ZELENÁ, ČERVENÁ, HNĚDÁ, ČERVENÁ, MODRÁ, - , ŽLUTÁ, RŮŽOVÁ? Nebo, co nepatří mezi ostatní - STARLET, SONNET, SAFFRON, SHALLOT, TORRENT, SUGGEST?

Bohužel (trochu očekávaně), čím dál se člověk dostane tím je to težší a težší. Navíc vše v angličtině což u lingvistických hádanek šroubuje obtížnost ještě výš. Jak tvůrce deklaruje - cílem je prověřit nejzasší záhyby mozku a Vašich matematických, lingvistických alogických shopností... No, zkrátka, na konec jsem se nedostal, nicméně mě to vůbec netíží - podle oficiální zprávy GCHQ se z více než půl milionu lidí nedostal do cíle nikdo. (ale tři byli opravdu blízko) :)

SCCM reboot clients with random time-seed

Here is the goal: reboot more than 5.000 machines using SCCM at a given time. That's pretty easy when talking about servers or desktops. But my target are virtual computers, running on few physical clusters. I cannot simply reboot all of them at the same time since that could cause performance issues on these clusters when the VM's will come back online. The solution is obvious - add some random seed to the restart command.

Co jsem přečetl v roce 2015

Musím se přiznat, že jsem letos zanedbával evidenci takže toto určitě není úplný přehled letošní četby. Ale možná o to lépe, alespoň zůstalo to co mi uvázlo v hlavě! Letošní vítěz je Kosinského Nabarvené ptáče, nechutný ale tak silný zážitek! Ovšem Konrád Lorenz a Mariusz Surosz co do kvality nezůstávají pozadu,

SCCM schedule token parser

System Center Configuration Manager still surprise me from time to time. Few days ago i need to create dump from SCCM database to get detailed information's about all collections and theirs settings. All properties like LastChangeTime, LastMemberChangeTime etc. are in readable time-format. But the most important property - schedule - is scrambled in 16-char string called SMS schedule token.